Jump to content
Геннадій Б

Не вимикається вентилятор

Recommended Posts

Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, може хто стикався з такою ситуацією.

Рено Сандеро першого покоління, 1.4 бензин.

Після покупки машини помітив, що при вимкненні кондиціонеру вентилятор продовжує працювати, доки не заглушити авто. Після повторного запуску з вимкненим кондиціонером вентилятор уже не включається.

Був на декількох СТО, помилок при діагностуванні ніяких не знайшли.

Хто знає чи так має бути на цих машинах, або на що ще звернути увагу

Link to comment
Share on other sites

Скільки часу вентилятор працює після вимкненні кондиціонера?

Link to comment
Share on other sites

В 24.10.2022 в 09:16, Кочевник сказал:

Скільки часу вентилятор працює після вимкненні кондиціонера?

Поки не заглушити машину. Якщо потім запустити двигун, вентилятор перестане працювати

Link to comment
Share on other sites

Максимальний час, скільки працював вентилятор? Якщо 2-5 хвилин, то це небагато. Якщо більше 10 хвилин не вимикається, тоді треба шукати проблему з охолодженням.

Link to comment
Share on other sites

на бензинових двигунах K7j та K7M зустрічається така проблема:

датчик температури встановлен ближче до верху двигуна. коли авто зупинилось та двигун не працює, то помпа не крутить, антифриз не циркулює в системі. все тепло від горячого двигуна йде доверху, температура підіймається, датчик це фіксує та дає команду на вентилятор. Хоч вентилятор спрацьовує, але це малоефективно для охолодження, тому що антифриз з радіатора не циркулює.

особливо це помітно в спекотну літню погоду. вентилятор ще довго працює після того як авто зупинилось. раджу перед вимиканням двигуна включити пічку на обігрів на декілька хвлин. це знизить температуру охолоджуючої рідини в системі та вентилятор не буде вмикатись.

також така ситуація спостерігається коли несправний датчик температуру ОР, він показує температуру двигуна, яка не відповідає дійсності (завищує її).

в разі несправного датчика спостерігаються труднощі з ранковою заводкою, тому що показання датчика впливають на формування паливної суміші. 

стосовно роботи вентилятора після відключення кондиціонера: після того як температура ОР прийде в норму, то вентилятор повинен вимикатись. якщо вентилятор працює ще тривалий час, тоді це не правильно.

ще можу порадити таке: якщо Ви їхали з працюючим кондиціонером та знаєте що скоро будете зупинятись на тривалий час, вимкніть завчасно кондиціонер та включить вентилятор салона на обдув холодним повітрям. це дозволить висушити конденсат на випаровувачі кондиціонера та попередить утворенню плісняви та неприємного запаху від системи кондиціонування.

Edited by 4bibiki
Link to comment
Share on other sites

Датчик температури я вже встановив новий, не допомогло …. Навіть перевірив на холодну, включив кондиціонер і відразу вимкнув, вентилятор запрацював і не вимикається поки не заглушу автомобіль….

Я так розумію далі тільки шукати спеців по ЕБУ ?

Link to comment
Share on other sites

потрібно дізнатись що відповідає за вмикання та вимикання вентилятора при використанні кондиціонера та шукати в тому напрямку. можливо проблема в якомусь контакті.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×
×
  • Create New...